سئو حرفه‌ای سایت

سئو و بهینه سازی سایت امروزه به یکی از مهم ترین بخش های دیجیتال مارکتینگ تبدیل شده است. در این وبلاگ به توضیح در این باره می پردازیم

سئو حرفه‌ای سایت

بهینه سازی سایت
بهینه‌سازی سایت
شامل مجموعه‌ای از رویکردهای عملی برای بهبود عملکرد وب‌سایت شما است؛ در حقیقت جدا از رتبه‌ای که ممکن است در موتورهای جستجو کسب کنید، نرخ تبدیلی که درنتیجه بهبود عملکرد سایت خود به دست می‌آورید از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ ممکن است بپرسید نرخ تبدیل به چه معناست؟ در حالت ایدئال هر مشتری بالقوه که از سایت بازدید می‌کند در ابتدا کاربر عادی سایت است که مطالب را می‌خواند، کالاهای موجود در فروشگاه را می‌بیند، فرم‌های ثبت‌نام را پر می‌نماید یا خبرنامه‌ها را دنبال می‌کند به این اقدامات «تبدیل» گفته می‌شود و «نرخ تبدیل» درواقع شامل بازدیدکنندگانی است که از یک کاربر عادی تبدیل به مشتری و کاربر ثابت می‌شوند. هرچه نرخ تبدیل یا Conversion Rate رشد داشته باشد به معنای موفقیت سایت و به نتیجه رسیدن سئوسایت است.

قطعاً تا به اینجا متوجه شده‌اید مقصود از بازگو کردن تعاریف بالا چیست، هرچه وب‌سایتی بیشتر نیازهای مردم را برآورده کند احتمال تبدیل آن نیز بالاتر می‌رود بنابراین با سئوسایت می‌توان در وهله‌ی اول رتبه بهتری در موتورهای جست‌وجو کسب کرد سپس در قدم بعدی ترافیک سایت را به شکلی ارگانیک بالا برد. حال در این مبحث قصد داریم به شکلی مختصر و کوتاه در مورد سئو و بهینه سایت صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

 

سئوسایت چیست؟

بهینه‌سازی درواقع مربوط به تمام چیزهایی است که به بهبود کاربری سایت منتهی می‌شود به‌گونه‌ای که امکان جذب کاربران را افزایش دهد. بسیاری از برندهای مختلف سعی می‌کنند با طراحی مجدد وب‌سایت تجربه کاربری خود را بهبود بخشند اما باید صادق بود، شناخت مخاطب، سؤالات ذهنش و به‌طورکلی هدف از مراجعه‌ی او به سایت بسیار سودمندتر از طراحی چندباره‌ی سایت برای بهتر کردن پنل کاربری آن است.

به‌عبارت‌دیگر بهینه‌سازی سایت بدون محتوای مناسب و موردپسند کاربران در طیف‌های مختلف ممکن است به‌جای افزایش ترافیک سایت در اصل موجب کاهش نرخ تبدیل شود. درنتیجه، بهینه‌سازی سایت درواقع یک فرایند علمی است. پس باید چه کرد؟ ساده است! در ابتدا باید فرضیه‌ای را برای تغییر ارائه دهید که فکر می‌کنید می‌تواند به سئوسایت کمک کند و ترافیک را بالا ببرد، سپس فرضیه خود را آزمایش کنید اگر حق با شما بود که طراحی خود را تغییر داده و به شکلی بهبودیافته‌تر به مسیر خود ادامه می‌دهید. اگر اشتباه می‌کردید که دوباره به پوسته اصلی و طرح اولیه خود بازمی‌گردید.

درهرحال جز با آزمون‌وخطا نمی‌توانید به هدف خود دست‌یابید بنابراین در صورت حاصل شدن نتیجه مطلوب یا عدم حصول نتیجه موردنظر، حداقل می‌توانید چیزهای زیادی یاد بگیرید، علاوه بر آن بهترین قسمت دنبال کردن فرایند بهینه‌سازی وب‌سایت این است که به شما علم شناخت افراد با طیف سلایق مختلف و سبک‌های متفاوت نت گردی را می‌آموزد؛ کشف می‌کنید افراد چه چیزی را دوست دارند و از چه چیزی دوری می‌کنند بدین شکل به ذهنتان کمک بزرگی می‌کند که در آینده فرضیه‌ها و آزمایش‌های بهتری برای سئوسایت و بالا بردن نرخ تبدیل داشته باشید.
سئو سایت

در یک نتیجه‌گیری کلی باید گفت نمی‌توانیم چیزی را که ندیده‌ایم تشریح کنیم بنابراین هدف از آنالیز سایت نیز همین است که بتوانید نمودار، اعداد و ارقامی را به دست آورید که بتوانید به فرضیه‌های درست‌تری دست‌یابید. بسیاری از مارکتینگ‌ها بر این عقیده هستند که به‌راحتی می‌توانند با کمک چند نرم‌افزار و رصد کردن سایت، بهینه‌سازی جامعی داشته باشند اما یقیناً اطلاعات وسیعی به دست نمی‌آورند؛ دنیای سئو چیزی فراتر از این‌هاست بنابراین نیاز به‌صرف وقت و پیشرفت پله‌پله‌ی سایت دارد، به همین دلیل بهتر است به سئوکار خود اعتماد کنید و اجازه دهید با بررسی‌ها، تحلیل‌ها و علم خود پیش رود تا نتیجه همان چیزی باشد که انتظارش را دارید
۰ ۰
تا كنون نظري ثبت نشده است
امکان ارسال نظر برای مطلب فوق وجود ندارد